Florbalový oddiel ŠK Vretenice Radoľa

ŠK Radoľa – Vretenice – florbalový oddiel dievčat

 

    Dievčenský florbal v Radoli vznikol začiatkom roku  2018. S myšlienkou na vznik florbalového oddielu pre dievčatá prišli tréneri Miroslav Kocúr a Zdenko Šidlo. Na spoločnom stretnutí s riaditeľom ZŠ s MŠ Mgr. Vladimírom Hromádkom a starostom obce Ing. Anton Tkáčikom sa 9. januára 2018 dohodli, že vytvoria podmienky, aby konečne aj dievčatá v Radoli mali svoj šport. Prvý nábor prebehol vo februári 2018 a do spoznávania tajomstiev nového športu sa prihlásilo viac ako 30 dievčat z Radole, ale aj okolia. V začiatkoch pri tréningovom procese veľmi pomohli reprezentantky Slovenska Andrea Šidlová a Alexandra Kocúrová.

  

    Prvý naozajstný zápas pod hlavičkou ŠK Radoľa – Vretenice odohrali naše mladšie žiačky,  v športovej hale v Radoli  7. júna 2018 o 17:00 proti rovesníčkam FBK Hornets Mútne a zvíťazili v ňom 2:1, keď historicky prvé góly „Vreteníc“ dali Magdaléna Jarošová a Nikola Muziková.

V roku 2023 získali odchovankyne ŠK Vretenice Radoľa svoj prvý titul majsteriek Slovenska. 6 hráčok, ktoré spoločne začínali vo februári 2018 vyhrali najprv v drese ŠK 98 Pruské Ligu Západ medzi juniorkami a potom potvrdili svoje kvality na záverečnom turnaji  Majstrovstiev Slovenska junioriek, z ktorých si odniesli zaslúžené zlaté medaily obrankyne Erika Hromádková, Michaela Virdzeková, Sofia Tkáčiková a Slávka Zahradníková a útočníčky Timea Tkáčiková a Vanesa Darmová.
   V roku 2024 mladšie žiačky ŠK Vretenice Radoľa (U13) vyhrali Ligu stred bez straty jediného bodu a na Majstrovstvách Slovenska vybojovali strieborné medaily.

viac najdete na stránkach klubu:  vretenice