Víta Vás obec Radoľa

 Radoľa je obec na Slovensku v okrese Kysucké Nové Mesto. Obec sa nachádza na ľavom brehu rieky Kysuca, oproti Kysuckému Novému Mestu. Najvýznamnejšou pamiatkou v obci je renesančný kaštieľ zo 16. storočia. V druhej polovici 17. storočia kaštieľ prešiel prestavbou. V roku 1983 bola v kaštieli sprístupnená stála expozícia Kysuckého múzea. V súčasnosti sa na prízemí nachádza stála expozícia Staršie dejiny Kysúc, na poschodí expozícia Meštianske bývanie na Kysuciach. Okrem stálych expozícii sa v kaštieli uskutočňujú aj tematické výstavy.

Aktuality

Oznam - Zbierka pre zvieratá v útulku

Základná škola s materskou školou Radoľa spolu s útulkom U psej matere - Ranč Korňa, organizuje v pracovných dňoch v októbri od 18.10 do 22.10.2021 zbierku pre psíkov a mačiatka umiestnené v útulku.

viac informácií v prílohe

18 OKT 2021

Oznam - veľkokapacitné kontajnery v obci

Obecný úrad Radoľa oznamuje, že sa v našej obci uskutoční zber objemných komunálnych odpadov. Veľkokapacitné kontajnery budú v našej obci umiestnené podľa harmonogramu:
19. októbra ( utorok ) 2021 - na uliciach Stará cesta a Do Kaštieľa
20. októbra ( streda) 2021 - na uliciach Lány a Pod Dúbravkou  
21. októbra ( štvrtok ) 2021– na uliciach Štepnica a v lokalite Kozlovice.

14 OKT 2021

Grant od nadácie Pontis pre ŠK Radoľa

Vďaka grantovému programu nadácie Pontis si Futbalový oddiel ŠK Radoľa vylepšil svoje materiálne vybavenie o športové pomôcky v hodnote 2000 Eur.

Z príspevku od nadácie Pontis futbalisti zakúpili nové zápasové lopty, siete na futbalové brány, rohové zastávky, ochranné siete za bránou pri Vadičovskom potoku, nový kompresor s príslušentstvom na hustenie lôpt a tréningové pomôcky - agility prekážky.

11 OKT 2021

Oznam

Obecný úrad v Radoli na základe oznámenia informuje občanov, že z dôvodu prerušenia distribúcie elektrickej energie bude dňa 22. októbra 2021 ( piatok ) od 8:00h do 14.00h Klientské centrum a Okresný úrad Kysucké Nové Mesto zatvorené.

29 SEP 2021

Projekt "Rekonštrukcia striedačiek" finančne podporil Žilinský samosprávny kraj

Projekt "Rekonštrukcia striedačie" pri hlavnej hracej ploche v športovom areále obce Radoľa V Riekach, finančne podporil Žilinský samosprávny kraj.
V rámci projektu boli vymenené opotrebované striedačky na futbalovom ihrisku za nové - moderné a bezpečné.
Striedačky pri hlavnej hracej ploche už slúžia pri činnosti všetkých družstiev pôsobiacich v rámci Futbalového oddielu ŠK Radoľa, a to športového krúžku - prípravky, mladších žiakov, starších žiakov, dorastencov a družstva mužov.
Za pomoc pri získaní dotácie od Žilinského samosprávneho kraja ďakujeme poslancom zastupiteľstva ZASK Dušanovi Mičianovi, Matejovi Fabšíkovi a Ivanovi Poláčkovi.

Grant 4000 Eur od Nadácie Kia Motors Slovakia pomohol postaviť novú tribúnu v areále ŠK Radoľa V Riekach

Nová tribúna pre futbalových fanúšikov a všetkých návštevníkov športového areálu ŠK Radoľa V Riekach stojí vďaka grantu, ktorý vo výške 4000,-- Eur poskytla obci Radoľa Nadácia Kia Motors Slovakia.
Obec Radoľa financovala spoluúčasť na projekte vo výške 860,-- Eur.

Obec Radoľa ďakuje Nadácii Kia za spoluprácu pri postupnej revitalizácii športového areálu V Riekach.

30 AUG 2021

Vakcinácia psov

Veterinárny lekár MVDr. Roman Droštin uskutoční v našej obci v utorok 7.septembra 2021 očkovanie psov proti besnote podľa harmonogramu:
Očkovanie bude prebiehať od 17.00h do 17.30 h pri OcÚ Radoľa a od 17.30 h do 18.30 h pri Lipách.
Vakcinácia je možná len pre očipovaných psov. Doposiaľ nezačipovaných psov je možné začipovať aj priamo na mieste pred samotnou vakcináciou.

Poplatok za čipovanie a registrovanie psa v centrálnom registri je 14€. Poplatok za vakcináciu psa proti besnote je 5€.

26 AUG 2021

Oznam - MŠ Radoľa

Riaditeľ Základnej školy s materskou školou v Radoli oznamuje rodičom, že prevádzka Materskej školy navštevujúcich a novoprijatých detí v školskom roku 2021-2022 sa začína 2. septembra 2021, t. j. vo štvrtok. Schádzanie detí je v čase od 6:30h do 8:00h.

Treba si priniesť:
• pyžamo,
• prezúvky – nie nasúvačky, nesmú mať tmavú podrážku,
• hrebeň s otvorom na zavesenie,
• nepremokavé prestieradlo s gumovým úchytom
• pre prípad znečistenia náhradné veci do skrinky ( tepláky do gumy, tričko, spodná bielizeň, ponožky, pančuchy, pršiplášť)
• umelohmotný pohár na pitný režim,
• finančný príspevok vo výške 10 € ( na mydlo, toaletný papier a hygienické vreckovky)

8 JÚN 2021

Oznámenie

Dovoľujeme si Vás informovať o zverejnení Rámcového návrhu cestovného poriadku ŽSR 2021/2022 (GVD).


viac informácií nájdete v uvedenom odkaze

19 MÁJ 2021
1
Príloha

Oznam - dotazník

Vážení občania,
obec Radoľa v zmysle zákona č. 538/2008 Z.z. v znení aktuálnych predpisov vzhľadom na zákonnú povinnosť spracovať Program rozvoja obce ako základný dokument rozvoja obce začala so spracovaním Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja obce Radoľa na r. 2021-2027, ktorý ako základný dokument rozvoja našej obce bude obsahovať identifikáciu a návody na riešenie problémov obce a určí smer rozvoja obce do budúcnosti. Cieľom predstaviteľov obce je, aby v tomto dokumente boli maximálne zohľadnené potreby a priority všetkých obyvateľov našej obce. V súvislosti s týmto cieľom si Vás dovoľujeme osloviť s prosbou o vyplnenie tohto dotazníka, aby sme mohli zahrnúť do tvorby dokumentu aj priame názory a potreby občanov našej obce.

Vyplnený dotazník zašlite poštou alebo doručte na Obecný úrad v Radoli alebo zašlite e-mailom na adresu: podatelna@radola.sk.

12 MÁJ 2021

ZRUŠENÉ - AG - testovanie- - nedeľa 16.mája 2021 - rozhodnutím vlády SR ZRUŠENÉ

Avizované AG testovanie je rozhodnutím Vlády SR o ukončení núdzového stavu zrušené.

Počas ostatného AG testovania v sobotu 8.mája 2021 bolo otestovaných 164 osôb, z ktorých 0 osôb malo pozitívny výsledok testu.

Pre birmovavancov (birmovka v nedeľu 16. mája stále platí povinnosť preukázať sa na hromadnom podujatí organizovanom na základe výnimky AG testom nie starším ako 12 hodín.
Testovanie bude umožnené v Kysuckom Novom Meste na MOM už od 7:00 (napríklad na futbalovom štadióne)

11 MÁJ 2021

Očkovanie COVID 19

Obec Radoľa oznamuje občanom, ktorí majú nad 60 rokov a chcú sa dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, že sa môžu prihlásiť do 14. mája 2021 na Obecnom úrade v Radoli osobne, formou SMS, alebo telefonicky. Očkovanie vakcínou podľa vekovej kategórie im zabezpečí výjazdový tím Žilinského samosprávneho kraja a bude sa konať 22. mája 2021 v Kysuckom Novom Meste.

Všetky informácie ohľadom očkovania budú včas uverejnené aj na webovej stránke obce : www.radola.sk